Kore Filmleri: İzlenmesi Gereken En İyi 10 Kore Filmi

Kore Filmleri: İzlenmesi Gereken En İyi 10 Kore Filmi

  14 Şubat 2020

  380 Okunma

Son zamanlarda çok sıkca duyduğunuz kore filmleri kategorisinde sizler için 10 film listeledik. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.  Kore filmleri tutkunları için güzel bir inceleme olacaktır.  Ayrıca her filmin altında izleyebilmeniz için linkte eklenmiştir. 

Son zamanlarda çok sıkca duyduğunuz kore filmleri kategorisinde sizler için 10 film listeledik. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.  Kore filmleri tutkunları için güzel bir inceleme olacaktır.  Ayrıca her filmin altında izleyebilmeniz için linkte eklenmiştir.

1. Bin-Jip – Boş Ev

Güney Kore filmleri son zamanlarda ismini bizlere duyurmasıyla birlikte birçok Kore filmi ön plana çıkmaktadır. Bunlar arasında yerini alan Bin Jip – Boş ev filmi birçok kişi tarafından beğeni kazanmış filmler arasın da yerini almaktadır.

Bin Jip- Boş Ev Filminin Konusu

Bu film romantik dram türünden bir film olarak karşımıza çıkmaktadır. Tae Suk yalnız bir adam olmasıyla birlikte motosikletine atlamasıyla birlikte yollara düşmektedir. Karşılaştığı boş apartman dairelerinde kendine başka bir hayat kurmaktadır. Tatil sebebi gibi birçok sebepten ötürü şehir dışına çıkan kişilerin evlerine girerek bu boş evlerde bir süre misafir olarak kalmaktadır. Aynı zamanda kendince bu misafirliğin borcunu ödemek amacıyla evde çalışmayan ev aletlerini tamir ederek ödemek istemektedir. Bu ziyaretleri sonucunda birinde evde yalnız olmadığını fark etmektedir.

Filmi izlemek için tıklayın : Boş EV

 

2. Minyeoneun Goerowo – 200 Pounds Beauty (Şişman Sevgilim)

Güney Kore romantik bir film olarak karşımıza çıkmaktadır. Son zamanların vazgeçilmezleri olan Kore filmleri arasında en çok tercih edilen filmler arasında bulunarak ön plan çıkmaktadır. Minyeoneun Goerowo – 200 Pounds Beauty Filmi birçok film severlerini etkilemeyi başarmıştır.

Minyeoneun Goerowo – 200 Pounds Beauty Filminin Konusu

Hanna, Koreli popüler bir şarkıcı olmasıyla birlikte Amy için dudak senkronizasyonu yapan vakolist olarak karşımıza çıkmaktadır. Gizli ve platonik aşık olarak takılan Sang ju’nun Amy’ye onu aşağılayıcı sözlerini duymasıyla birlikte fiziksel görüntüsünü değiştirmeye karar almıştır. Yaşadığı bu yıkım sonucunda bir estetik ameliyatı geçirerek sevdiği adam için olağanüstü bir değişim ile karşı karşıya kalmaktadır.

Filmi izlemek için Tıklayın : Şişman Sevgilim

3. Janghwa, Hongryeon – A Tale of Two Sisters (Karanlık Sırlar)

Kore filminin korku, gerilim ve gizem türlerini barındırmasıyla birlikte birçok kişi tarafından heyecan içerisinde izlenen filmleri arasında yerini alarak gündemimize gelmektedir. Janghwa, Hongryeon – A Tale of Two Sisters filmi izleyicilerini etkilemesiyle birlikte en çok izlenen Kore filmleri arasında yerini bulmaktadır.

Janghwa, Hongryeon – A Tale of Two Sisters Filminin Konusu

Sumi ve Suyon zorunlu bir ayrılık yaşamalarıyla birlikte aylar sonra evlerine geri dönmektedirler. Annelerinin ölmesinin ardında, üveyanneleri çoktan evlerine yerleşmiş olarak karşılaşacaklardır. Babaları kızları ve üvey annelerinin aralarında yaşadıkları problemleri görmezden gelerek hayatına devam etmektedir. Oysaki iki kız kardeş ile üvey anneleri birbirlerine düşman olmuşlardır bile. Anne, baba ve kızları bu düşmanlık sonuncunda birbirinden farklı olaylar doğrultusunda sahnede olacaktırlar.

Filmi izlemek için tıklayın  :  Karanlık Sırlar

4. Salinui chueok – Memories of Murder (Cinayet Günlüğü)

Dram, Gerilim, Gizem, Polisiye, Suç gibi birçok türleri içeren Kore filmi birçok kişi tarafından tercih edilen filmler arasında yerini almaktadır. Kore filmini seven kişilerin mutlaka izlemesi gereken filmler arasında bulunur.

Salinui chueok – Memories of Murder Filminin Konusu

1986 yılında vizyona giren Güney Kore filmi askeri bir diktatörlük altında bulunmaktadır. Ülkede meydana gelen yasaklar ve baskılardan ötürü tüm sıkılığı ile devam etmektedir. Bir gün tecavüze uğraması sonucunda vahşice cinayet kurbanı bir kadın bulunmaktadır. Yerel polis dedektifi Park Doo-man getirilmektedir. Olayı çözmek için kullanılan yöntemler her şeyi birbirine katacaktır.

Filmi izlemek için tıklayın : Cinayet Günlüğü 

5. Oldeuboi – Oldboy (İhtiyar Delikanlı)

Oldeuboi – Oldboy filmi birçok Kore filmi sever tarafından tercih edilen gizem gerilim filmleri arasında yerini almaktadır. İzlenmesi gereken Kore filmlerinde ön plana çıkmaktadır.

Oldeuboi – Oldboy Filminin Konusu

Oh Dae-su kendini karanlık bir hücre de bulmasıyla birlikte film başlamıştır. Ancak oraya kim tarafından ve neden kapatıldığını bilmeyen adamın dünya ile bağlantısı sadece hücrede bulunan televizyon olarak karşınıza çıkmaktadır. Haberlerde karısının öldürüldüğü gören adam olay ile bağlantısının olduğunu anlamaktadır. Ancak adam 15 yıl sonra serbest kalmasıyla birlikte ailesini öldüren kişiler bulmaya çalışmaktadır. Böylelikle kendisini oraya kapatan kişilerden de intikam alacaktır.

Filmi izlemek için tıklayın : İhtiyar Delikanlı

6. Nae meorisokui jiwoogae – A Moment To Remember (Hatırlanacak Bir Anı)

Güney Kore filmini izlemek isteyen kişiler için önerebileceğimiz filmler arasında Nae meorisokui Jiwoogae – A moment To Remember bulunmaktadır. Romantik tarzında bir film olmasıyla birlikte birçok kişinin dikkatini çekerek konusu merak edilmektedir.

Bu filmde bahsedilen konuyu şu şekilde özetleyebiliriz. Umutsuz bir aşkın peşine düşen bir kız sürekli yolları şaşırmaktadır. Unutkanlık sonucunda bir erkek ile karşılaşarak tesadüfler sonucunda aşık olmaktadır. Platonik olarak devam eden bu aşk sonrasında gerçek bir aşka dönüşmektedir. Ancak zaman içerisinde umutsuz bir hastalığın kurbanı olarak mücadele edecektir.

Filmi izlemek için tıklayın : Hatırlanacak Bir Anı

 

7. Chugyeogja – The Chaser (Ölümcül Takip)

Kore filmlerinin çok fazla tercih edilmesinin ardından en çok izlenen aksiyon gerilim türü olarak Chugyeogja – The Chaser filmi dikkatleri çekmektedir. Aksiyon ve gerilim tarzında film severlerin bu filmi kesinlikle izlemeleri tavsiye edilmektedir. İzleyiciler tarafından beğeni kazanmasıyla birlikte ön plana çıkmaktadır.

Chugyeogja – The Chaser (Ölümcül Takip) Filminin Konusu

Eski bir polis, yeni kadın satıcı Joong ho, çalıştırmış olduğu kadınlar borcunu ödemeden ortadan kaybolmaktadır. Bir müşteriden gelen telefon aramasının üzerine Mi jin’i yollar ve çok geçmeden anlayacaktır ki bu numara kaybolan kızların son arandığı numara ile aynı olduğu fark eder.

Filmi izlemek için tıklayın : Ölümcül Takip

8. The Good, The Bad, The Weird (İyi, Kötü ve Tuhaf)

 The Good, The Bad, The Weird filmi birçok kişi tarafından beğenilerek izlenmesiyle birlikte izleyiciler mutlaka izlenmesi bir film olarak tanımlamaktadır. Birçok kişi tarafından beğenilmesinin ardından popülerliğini arttırmaktadır. Böylelikle filmin konusunu merak içerisinde olmaktadır.

30’lu yıllar da Kore civarında 3 tane tehlikeli adam bulunmaktadır. Bu üç tane tehlikeli adamdan birisi adaletin yanına gitmektedir. Diğeri suçun ve yanında, öteki ise rüzgar ne yönden eserse o tarafa gitmektedir. Japonya için büyük önem taşıyan harita, trenle ilgili teslim edilmesi amacıyla gönderilmektedir. Koreliler bu haritayı ele geçirmek amacıyla bölge de en iyi silahşörlerden Won Park Do’yu görevlendirmektedir.

Filmi izlemek için tıklayın : İyi, Kötü ve Tuhaf

9. Madeo – Mother (Anne)

Koreli bir film olarak karşımıza çıkan Madeo – Mother dram tarzıyla izleyenlerini etkilemiş bulunmaktadır. Birçok kişi tarafından sevilerek izlenmesiyle birlikte popülerliğini kazanmıştır.

Madeo – Mother (Anne) Filmin Konusu

Dul olan bir anne uzun zamandır bir tek oğlu ile birlikte yalnız yaşamaktadırlar. Oğlu 28 yaşında, çekingen ve sessiz bir genç adam olarak karşımıza çıkmaktadır. Korkunç bir cinayet sorusundan aciz annenin oğlu şüpheli olarak bulunmaktadır. Aleyhinde gerçek bir kanıt bulunmamasına rağmen polis onunla ilgili yersiz bir şüpheye düşmektedir. Dosyayı kapatmak isteyen polis, baştan savma soruşturma yapmasıyla birlikte genç çocuğu tutuklamaktadır.

Filmi izlemek için tıklayın : Anne

10. Ajeossi – The Man from Nowhere (Mazisi olmayan adam)

2010 yapımı bu film körenin en büyük hasılat alan filmleri arasında yer almaktadır. Aksiyon ve gerilim türleri bazında ön plana çıkan bir numara filmler arasında bulunmaktadır. Birçok izleyici Ajeossi the man from Nowhere filminin konusunu merak ederek gündemimize gelmektedir.

Ajeossi – The Man from Nowhere Filminin Konusu

Tae sik’in hayatına anlam katan sadece So Mi küçük kızdır. So mi’nin annesi uyuşturu örgütünde yer almaktadır. Tae sik bir yolunu bularak bu küçük kızı örgütün elinden kaçırmak istemektedir. Ancak planlamadığı bazı durumlar bulunmaktadır. Örgütün lideri olan iki kardeş Man sik ve Jong sik planlarının arasında bulunmamaktadır. İki kardeş Tae sik onların dediğini yaptığı sürece Hyo jeong ve So mi’yi serbest bırakacağını iddaa etmektedir.

 

Filmi izlemek için tıklayın : Mazisi Olmayan Adam

İzleyici Yorumları - Sen de Yorum Yapmak İster Misin?
SON YORUMLAR
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden FilmArsivi.net sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.