Uzun Süre Etkisinde Kalacağınız En İyi 18 Korku Filmi

Uzun Süre Etkisinde Kalacağınız En İyi 18 Korku Filmi

  26 Ocak 2020

  713 Okunma

Filmarsivi.net ekibi olarak sizlere korku sinemasında çok etki bırakmış en iyi 18 korku filmini listeliyoruz. Filmleri hem inceleyip hemde sitemizden kesintisiz olarak izleyebilirsiniz. Korku Filmleri Kategorisindeki bu güzel 18 filmler hangileriymiş görelim.  

Filmarsivi.net ekibi olarak sizlere korku sinemasında çok etki bırakmış en iyi 18 korku filmini listeliyoruz. Filmleri hem inceleyip hemde sitemizden kesintisiz olarak izleyebilirsiniz. Korku Filmleri Kategorisindeki bu güzel 18 filmler hangileriymiş görelim.

 

1. Last Shift- Son Vardiya (2004)

2004 yapımı film olarak karşımıza çıkan Last Shift Son vardiya filmi korku ve gerilim filmi olarak karşımıza çıkarak gündeme gelmektedir. Son yılların en çok izlenen korku film kategorisinde yer alarak gündemimize gelmektedir.

2. Last Shift- Son Vardiya Filminin Konusu

Jessica Loren Polis memuru olarak karakolda görev yapmaktadır. Özel bir ekip ile birlikte biyolojik tehlike arz eden atıklarını almasını beklemektedirler. Jessica bu konuyla alakalı olarak bilmediği gizemli şeyler bulunmaktadır. Eski bir tarikat lideri olarak karşımıza çıkacak John Michael Paymon ve iki müridi bu karakolda intihar ederek iki yıl öncesinde hayatlarında son vermeleriyle birlikte lanetleri hala devam etmektedir. Jessica bu kötü varlıkların tehlikelerini ve acımasız olabileceklerini görmektedir.

Filmi izlemek için Tıklayın: Last Shift- Son Vardiya (2004)

 

 3. Burnt Offerings-Gazap Tohumu (1976)

Korku türü filmleri sevenlerin hoşlanabileceği filmler arasında yerini alan Burnt offerings-gazap tohumu filmi izleyicilerini etkileyecek filmler arasında yer alarak gündemimize gelmektedir.

Burn Offerings Gazap Tohumu Filminin Konusu

Filmde bulunan evde aslında kötü bir ruh yoktur. Evin kendisi kötüdür. Yani kötülük öyle bir işlemiş ki evin derinliklerine kadar girmiş bulunmaktadır. Evde yaşayan kişilerin yaralanmasıyla birlikte her geçen gün evin kendini onarması ve yenilenmesi ilginç bir detay olmaktadır. Evin küçük oğlu David hareketli bir çocuk olmasından dolayı sürekli yaralanmaktadır. Ancak aile evi sürekli yenilenmesinden dolayı sevmekte ve küçük çocuklarının yaralanmaları işlerine gelmektedir. Ancak ev bir süre sonra evde ki insanların psikolojisini bozmaktadır.

Filmi izlemek için Tıklayın: Burnt Offerings-Gazap Tohumu (1976)

 

3. The Witch-Cadı (2015)

Birçok kişi cadı filmlerinden zevk alarak izlemektedir. 2015 yapımı The Witch- Cadı filmi bu kişilerin en çok zevk aldıkları filmler arasında yerini alarak gündemimize gelmektedir. Korku düzeyinde ve filmin başrollerinde Anya Taylor-joy, Ralph Ineson ve Kate Dickie gibi isimler alarak sevenleriyle buluşacaktır.

The Witch- Cadı Filminin Konusu

William ve Katherine Hristiyan dinine bağlı bir çift olmasıyla birlikte ıssız bir ormanın derinliklerinde yaşamaktadırlar. Bu hikaye 17. Yüzyılda geçmesiyle birlikte ailenin hayatının bozulması üzerine başlamaktadır. Sam, bu çiftin yeni doğmuş bebeği olmaktadır, ancak arkasında bir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Büyük kızları Thomasin ise garip sesler duymaya başlamaktadır. Bunlar bir başlangıç olmasıyla birlikte The Witch filmi sevenleriyle buluşmaktadır.

Filmi izlemek için Tıklayın: The Witch-Cadı (2015)

 

4. I Spit On Your Grave-Mezarına Tüküreceğim (1978)

1978 yapımı Mezarına Tüküreceğim filminin birçok kişi tarafından beğeni kazanmasıyla birlikte ön plana çıkmaktadır. Film cinsel şiddet ve vahşet içermesiyle birlikte izleyicileri fazlasıyla etkilemesinin ardından tercih edilen filmler arasında yerini almaktadır.

I Spit On Your Grave-Mezarına Tüküreceğim Film Konusu

Mezarına Tüküreceğim filminin konusu dört adam tarafından tecavüze uğrayan bir kadın yaşadıklarından sonra kaçmayıp adamlardan intikam alma peşindedir.

Jennifer Hills, roman yazmayı seven genç bir kadındır. Ancak Jennifer’ın yaşadığı evi çevreleyen adamlar genç kadının dikkatini çekmektedir. Bir gece genç kadını korkutmak amacıyla adamlar evi basmaktadırlar. Ancak olaylar çığırından çıkmış bir hal almaya başlamıştır. Genç kadına tecavüz ederek gündeme gelmektedirler. Jennifer öldürülmeden ellerinden kurtulmayı başarıp onlardan uzaklaşır. Adamlar kızın öldüğünü zannederek cesedi aramaktan vazgeçmektedirler. Ama genç kadın ölmemesiyle birlikte yıkıcı bir intikam almak amacıyla geri dönecektir.

Filmi izlemek için Tıklayın:  I Spit On Your Grave-Mezarına Tüküreceğim (1978)

5. Tusk (2014)

2014 yapımı Tusk filmi sinemaseverlerin vazgeçilmezleri arasında bulunan film olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok kişi tarafından tercih edilmesiyle popülerliğini arttıran korku tarzında bir filmdir. Kevin Smith yönetmenliğini ele almış film sevenlerini fazlasıyla etkileyecektir. Michael Parks, Justin Long, Haley Joel Osment oyunlarıyla birlikte bu gizemli serüveni izleyebilirsiniz. Birbirinden farklı ilginç olayların meydana gelmesiyle birlikte birçok sinemaseverlerin karşısına çıkacak ve heyecanlandıracaktır.

Tusk Filminin Konusu

Yakın arkadaşının kız arkadaşının kaybolmasıyla birlikte genç adam Kanada’nın kuytu ormanlarını giderek genç kızı araştırmaya ve bulmaya çalışmaktadır.

Filmi izlemek için Tıklayın: Tusk (2014)

6. Hide and Seek-Saklambaç (2005)

John Polson yönetmen koltuğunda yer almasıyla birlikte Hide and Seek- Saklambaç filmi gerilim ve korku türünden olmasıyla birlikte birçok izleyicinin ilgi odağı olmuştur. Bu filmi birçok kişi tarafından tercih edilmesiyle birlikte heyecan dolu anlar yaşamaktadırlar.

Hide and Seek-Saklambaç Filminin Konusu

Doktor David Callaway karısını trajik bir şekilde ölmesinden sonra taze bir dul olarak 9 yaşındaki kızı Emily ile iletişim kurarak hayatına devam etmeye çalışmaktadır. David’in eski öğrencilerinden biri Dr. Katherine Carson kızını tedavi etmektedir. Emily ciddi anlamda ilerleme kaydederek psikiyatrik tedavileri sayesinde araları düzelmiş olarak karşımıza çıkmaktadır. David yaşadığı yer olan New York’tan ayrılma kararı alarak küçük bir kasabaya yerleşecektir. Kızı ile birlikte yakın bir ilişki içerisinde yaşamına devam etmek istemektedir. Ancak Emily ürkütücü bir hayal alemine girerek kendisine hayal bir arkadaş yaratarak işlerin kötü gitmesine sebep olmaktadır.

Filmi izlemek için Tıklayın: Hide and Seek-Saklambaç (2005)

 

7. Evil Dead-Kötü Ruh (2013)

2013 yapımı korku türü yapıtlarıyla karşımıza çıkan Evil Dead- Kötü ruh filmi izleyicilerini bir hayli etkilemiş filmler arasında yerini alarak birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Korku türünde film sevenlerin vazgeçilmezleri arasında yerini almaktadır.

Evil Dead – Kötü Ruh Filminin Konusu

Mia uyuşturucu bağımlısı olmakla beraber zor günler geçirmektedir. Bundan dolayı yeni bir kararın eşiğine gelmektedir. Abisi David,sevgilisi Natalie ve çocukluk arkadaşları Oliviaa ve Eric’ten kendisine destek olmasını istemektedir. Beşi birden Tennessee ormanlarında bulunan aileden kalma rüstik bir kuleye giderek hafta sonunu orada geçirmek karar vermişlerdir. Ancak kulübeye gittiklerinden onlardan habersiz başka birilerinin de orada olduklarını fark edeceklerdir. Eric ölümün kitabı isimli bir kitap bularak beş arkadaşı birden ölüme ve dehşete sürüklemeye adım atmaktadır.

Filmi izlemek için Tıklayın: Evil Dead-Kötü Ruh (2013)

 

8. The Watcher in the Woods-Ormandaki Göz (1980)

Aile filmi olarak karşımıza çıkan gerilim ve korku tarzıyla birlikte keyifli bir şekilde heyecan içerisinde izleyebileceğiniz filmler arasında yerini almaktadır. Birçok kişi tarafından tercih edilmesiyle birlikte sinemaseverlerin vazgeçilmez filmi olmayı başarmaktadır. Nostaljik bir film olmasıyla birlikte izleyicilerini fazlasıyla etkileyen filmdir. 1980 Yıllarında yapımı gerçekleşmesiyle birlikte John Hough, Vincent Mceveety’in yönetmenliğini yapmasıyla birlikte dikkatleri üzerine çekmektedir.

Ormandaki Göz filmi birçok film sever ile bulaşarak ön plana çıkan filmler arasında yer alarak gündemimize gelmektedir. Sizlerde bu filmi izleyebilir ve gerilim sahibi olarak eğlenme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Filmi izlemek için Tıklayın: The Watcher in the Woods-Ormandaki Göz (1980)

9. Don’t Be Afraid of the Dark-Karanlıktan Korkma (2010)

Korku ve gerilim filmi sevenler için önerebileceğimiz filmler arasında yer alan karanlıktan korkma filmi birçok kişiyi etkilemesiyle birlikte gündemimize gelmektedir. Sizler de bu filmi izleyerek ekranlara kilitlenebilir ve unutulmaz heyecanlar yaşayabilirsiniz. Birbirinden farklı olayları ile sizleri heyecanlandıracak ve vazgeçilmez filmleriniz arasında bulunacaktır. Korku ve gerilim filminden zevk alan kişilerin kesinlikle izlemesi gereken filmleri arasında yer almaktadır.

Don’t Be Afraid Of The Dark Filminin Konusu

Babası Alex ve sevgilisi kim ile birlikte yaşamaktadır Sally. Ancak yeni taşındıkları evde onları hiç hoş olmayan sürprizler beklemesiyle gündemimize gelmektedirler. Binanın bodrum katında yüzyıldır kitli kalan yaratıklar bulunmaktadır. Sally geceleri duydukları sesler sonrasında evin eski sahibinin ortadan kaybolma sebebini öğrenmektedir. Ancak babasına anlatmasına rağmen babası, canavarların hayal ürünü olduğunu söyler ve kızına inanmamaktadır.

Filmi izlemek için Tıklayın: Don’t Be Afraid of the Dark-Karanlıktan Korkma (2010)

10. The Descent-Cehenneme Bir Adım (2006)

Karşınıza korku film sevenlerin fazlasıyla etkileneceği bir film çıkarak birçok kişiyi etkisinde bırakmış bir film çıkmaktadır. Bu film korku tarzında olmasıyla birlikte birçok kişi tarafından tercih edilen filmlerden biri olmuştur. The Descent filmini mutlaka izlemenizi öneririz.

The Descent Filminin Konusu

Genç bir kadın ailesi ve yakın arkadaşları ile birlikte tatile çıkmaktadır. Ancak trajik bir kazaya şahit olmaktadırlar. Aradan zaman geçmesiyle birlikte genç kadın arkadaşlarıyla birlikte yürüyüşe çıkmışlardır. Ancak bir mağara içerisinde mahsur kalarak gündemimize gelirler.

Filmi izlemek için Tıklayın: The Descent-Cehenneme Bir Adım (2006)

11. V/H/S-Dehşet Kaseti (2012)

2012 Yapımı bir film olmak üzere 8 ayrı yönetmen tarafından ortaya çıkarılan korku ve gerilim filmi olmak üzere bilinmektedir. 5 ayrı kısa bölümden oluşmasıyla birlikte her bölümü izleyicilerini dehşet içerisinde bulunduracaktır.

V/H/S-Dehşet Kaseti Film Konusu

Kayıp bir öğrenciyi arayan iki özel dedektifin yaşadıkları ele alınmaktadır. Öğrenciyi bulmak amacıyla evini araştırmaya başlamış olan dedektifler V/H/S dehşet kaset koleksiyonunu bularak gündeme geleceklerdir. Ancak bu kaset içerisinde korkunç görüntülere maruz kalmalarına sebep olacaktır.

Filmi izlemek için Tıklayın: V/H/S-Dehşet Kaseti (2012)

12. Grave Encounters-Mezar Buluşmaları (2011)

Korku filmi sevenlerin hoşuna gidebilecek filmler arasında yerini alan Grave Encounters filmi gündemimize gelmektedir. Mutlaka izlemeniz gereken filmler arasında yerini almasıyla birlikte birçok seyircisi ile buluşmaktadır.

Başrollerini Sean Rogerson ve Juan Riedinger almasıyla birlikte Grave Encounters adlı televizyon programı ekibiyle yeni bölümlerini çekerken inanılmaz ve açıklanamaz olaylar ile karşılaşmaktadırlar.

Filmi izlemek için Tıklayın: Grave Encounters-Mezar Buluşmaları (2011)

 

13. Dead Silence-Ölüm Sessizliği (2007)

Jamet Wan yönetmenliği ele almasıyla birlikte olağanüstü korku ve gerilim türü ile Dead Silence filmini seyircilerine sunmaktadır. Birbirinden farklı olaylar ile karşılaşılması sonucunda izleyicilerini etkisi altında bırakmakta ve birçok kişi tarafından tercih edilen filmler arasında yer almaktadır.

Jamie karısının gizemli bir şekilde öldürülmesini araştırması ile karşımıza çıkmaktadır. Yaşadıkları kasabaya geri dönmesiyle birlikte gizemli olayların ortasında kendini bulacaktır. Testere filminin yönetmeni, senaristi ve yapımcısı olan James Wan korku dolu film ile meraklılar için ilgi çekici bir film olarak izleyicileriyle buluşturmaktadır.

Filmi izlemek için Tıklayın: Dead Silence-Ölüm Sessizliği (2007)

14. Sinister-Lanet (2012)

Korku ve gerilimi iliklerinize kadar hissedebileceğiniz filmler arasında popülerliğini arttıran Sinister filmi birçok kişi tarafından sevilerek izlenmektedir. Ayrıca mutlaka izlemeniz gereken filmler arasında bulunmaktadır.

Sinister-Lanet Filminin Konusu

Suç yazarı olan Ellison Oswalt, romanı için korkunç cinayetleri araştırmaktadır. Böylelikle eşi Tracy ve iki çocuğuyla birlikte birçok ülkeye seyahat etmektedir. Kiraladıkları dairede önceden yaşayan aile katledilerek öldürülmüştür. Ancak Ellison evin tavanında bulduğu gizemli bir kutunun içerisin de projektör ve video kasetleri ile karşılaşır. Böylelikle bu kasetleri izlemeye karar verir ve izledikleri şeyler tüyleri ürpertmektedir. Kasetler de ailenin bu evde işkence gördüklerini ve ölümlerini kayıt altına alındığına dair filmlerdir. Ellison’un kanının donmasıyla birlikte altında yatan gerçekleri öğrenmeye çalışmaktadır.

Filmi izlemek için Tıklayın: Sinister-Lanet (2012)

15. Hereditary-Ayin (2018)

Hereditary Ayin filmi 2018 yapımı olarak karşımıza çıkarak birçok film sever ile buluşmaktadır. Korku ve gerilimleri içinizde hissedeceğiniz bu film sayesinde eğlenerek izleme fırsatını yakalayabileceksiniz. Film arayan kişilerin mutlaka izlemesi gereken filmleri arasında yerini almaktadır.

Hereditary- Ayin Filminin Konusu

Graham ailesinin sert maderşahisi Ellen ölmektedir. Kızı Annie ve ailesi gizemli ve korkunçlaşan atalarının sırlarını öğrenmeye başlamaktadırlar. Keşfettikleri karanlık dönem sonrasında kendilerine miras kalmış gibi görünen korkunç kaderlerinden uzaklaşmak istemelerine rağmen daha fazla ve zorlu mücadele etmek zorunda kalacaklardır. Ailecek yaşadıkları trajedi olayların uğursuz ve derinden aileyi sarsmasıyla birlikte kalan paramparça mirasın etkisinden kurtulamamaktadırlar.

Filmi izlemek için Tıklayın: Hereditary-Ayin (2018)

16. Mirrors-Aynalar (2008)

Korkuyu iliklerinize kadar hissedebileceğiniz filmlerin arasında bulunan Mirrors Aynalar izleyiciler tarafından büyük etki yaratmasından dolayı tercih edilen filmler arasında yerini bulmaktadır. Mutlaka izlemeniz gereken film olarak karşınıza çıkacak ve sizleri de etkisi altında bırakarak heyecanlanmanıza ve merak içerisinde bırakacaktır.

Mirrors Aynalar Filminin Konusu

Bu filmde bir felaket sonrasında kalan aynalar insanı bambaşka yere götürecektir. Ben Carson eski bir polis olarak karşımıza çıkacaktır. Birkaç yıl öncesine yangın faciası geçirmesiyle birlikte çalışanları vefat eden bir dükkânda gece bekçisi olarak görevini yerine getirmektedir. Dükkanın içerisinde her şey yanarak kül olmuş ve geriye sadece iki tane ayna kalmıştır. Aynalar gizemli bir şekilde Carson ile iletişime geçmektedir. Böylelikle ailesini tehdit eder ve Carson bu durumu çözmek amacıyla aynanın içerisinde bulunan kötü ruh ile savaşmaktadır.

Filmi izlemek için Tıklayın: Mirrors-Aynalar (2008)

17. The Strangers-Ziyaretçiler (2008)

Kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında yer alarak gündemimize gelmektedir. Korku ve gerilim filmi sevenlerin vazgeçilmezleri arasında yer alarak mutlaka izlemeniz gerekmektedir. Sizleri fazlasıyla gerecek ve heyecanlandıracaktır. Yönetmen koltuğunda bulunan Bryan Bertino sizlere olağanüstü bir senaryo ile karşınıza çıkmaktadır.

The Strangers-Ziyaretçiler Filminin Konusu

Filmin yönetmeni çocukluğunda başına gelen ve etkisinden çıkamadığı olayı sizlere anlatmak istemektedir. Kristin Mckay ve James Hoyt çifti bir travma yaşayarak konu ele alınmıştır. Dostlarının düğüne katılmasıyla birlikte dönüşte James’in ailesinin yazlık evine uğramayı planlamaktadırlar. Romantik geceleri, kimliği belli olmayan üç kişinin ortaya çıkması ile son bulmaktadır. Güvenli sandıkları bu ev maskeli yabancılar tarafında terör ortamına çevrilmektedir.

Filmi izlemek için Tıklayın: The Strangers-Ziyaretçiler (2008)

18. Funny Games-Ölümcül Oyunlar (1997)

1997 yapımı Funny Games filmi izleyicileri tarafından birçok kez izlenerek gündemimize gelen popüler filmler arasında yerini almaktadır. Sizler de bu korku ve gerilim türünde olan filmi izleyerek merak içerisinde bekleyebilirsiniz. Birçok film severin hoşuna gidebilecek bir film olmasıyla birlikte tercih edilmektedir.

Funny Games Ölümcül Oyunlar Filminin Konusu

Anne, Georg ve küçük oğulları georgie tatil yapmak amacıyla bir göl evine gitmişlerdir. Şehir hayatının vermiş olduğu yorgunluğu üzerinden atmak amacıyla tatile çıkan aile korkunç bir saldırıya maruz kalacaktır. Aynı zamanda evlerine musallat olan ve nereden geldikleri belli olmayan iki genç bu ailenin başına çok büyük dertler açarak gündemimize geleceklerdir.

Filmi izlemek için Tıklayın: Funny Games-Ölümcül Oyunlar (1997)

 

Değerli yorumlarınızı bekliyorum…

 

 

 

İzleyici Yorumları - Sen de Yorum Yapmak İster Misin? 1 Yorum Yapılmış
  1. avatar
      Kürşat 26 Ocak 2020 13:19:26

    7 ve 9u izledim. Gerçekten korkutucu filmlerdi.

SON YORUMLAR
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden FilmArsivi.net sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.